Nie upodabniajcie się do tego świata,

Nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.
List do Rzymian 12,2

Napomnienia zapisane w dzisiejszym wersecie biblijnym są w zasadzie jednoznaczne: mamy nie dopasowywać się do tego świata, ale nasze myślenie ukierunkować na badanie woli Bożej, aby ją wprowadzać w czyn.
Świat, w którym każdego dnia przebywamy – w szkole, w miejscu pracy, w drodze i w otoczeniu sąsiadów – nieustannie wywiera na nas swój wpływ. Często go dostrzegamy, bywa jednak, że uchodzi to naszej uwadze.
Dlaczego wpływ tego świata na wierzącego chrześcijanina jest tak niebezpieczny? Ponieważ otaczający go świat stanowi spójny system, który nie jest bezpośrednio poddany panowaniu Bożemu, lecz stoi pod przywództwem boga t ego świata. Świat ten dowiódł ostatecznie przez ukrzyżowanie Jezusa Chrystusa – Syna Bożego, że nienawidzi Boga i występuje buntowniczo przeciwko Niemu. Dlatego jako dzieci Boże powinniśmy zachować najwyższą ostrożność, by nie przejmować ideologii tego świata do własnego życia, wraz z którymi moglibyśmy mieć udział w jego skierowanych przeciwko Bogu buntowniczych zasadach.
W jaki więc sposób możemy rozpoznać, co jest dobrą i doskonałą wolą Boga? Nie mogą w tym być wyznacznikiem nasze uczucia lub naśladowanie tego, co robią inni, lecz wyłącznie Słowo Boże. To w nim Bóg objawił nam swoją wolę. Naszym powszechnym problemem jest jednakże ogólnie słaba znajomość Pisma Świętego. Jak w takiej sytuacji można poprawnie rozpoznać, co jest Bożą wolą?
Oby napomnienia dzisiejszego wersetu biblijnego nie tylko uczuliły nas na nasze codzienne życie, lecz również stały się bodźcem do częstego i systematy cznego zagłębiania się w treść Słowa Bożego.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Nie upodabniajcie się do tego świata,

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Nie upodabniajcie się do tego świata,

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: