I zamknął Pan za nim

I zamknął Pan za nim.
1. Księga Mojżeszowa 7,16

Życie Noego przypadło na bardzo złe czasy. Sam Bóg wydał jednoznaczne świadectwo: "A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim. […] A ziemia była skażona w oczach Boga i pełna nieprawości" (1. Mojż. 6,5-6.11). Bożą odpowiedzią na ten stan rzeczy był wielki potop, w którym zginęli wszyscy ludzie, z wyjątkiem garstki tych, którzy znaleźli bezpieczne schronienie w przygotowanej wcześniej arce. Drzwi arki Bóg zamknął za nimi.
Dziś żyjemy w bardzo podobnych czasach. Wybujały egoizm ludzki z każdym dniem częściej prowadzi do otwartej przemocy. Bojaźń Boża jest w zaniku. Zło ze wszystkich stron napiera z coraz większą siłą. Jednak tak, jak niegdyś Noe znalazł łaskę w oczach Boga, tak też i dziś Bóg kieruje do wszystkich ludzi ofertę swojej łaski przez ewangelię. Chociaż codziennie Bóg doznaje zniewagi ze strony swoich stworzeń, nie odwołuje się jeszcze do ostatecznego wylania Swojego gniewu. Jest miłosierny i cierpliwy, "bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do opamiętania. A dzień Pański nadejdzie" (2. Piotra 3,9-10). W przyszłości Bóg zamknie drzwi łaski – na zawsze. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że jest możliwe, aby nastąpiło to już dziś? – Przynajmniej w odniesieniu do Ciebie!
Gdzie się wtedy znajdę? Gdzie Ty się wtedy znajdziesz? Arka obrazuje Pana Jezusa, Zbawiciela grzeszników. Kto wyzna swoje grzechy Bogu i uwierzy, że Pan Jezus wziął na siebie karę za nie, zostanie ułaskawiony i będzie na wieczność bezpieczny, zachowany przed zagrażającym sądem Boga.
(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

I zamknął Pan za nim

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

I zamknął Pan za nim

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: