Herod tedy, ujrzawszy Jezusa, bardzo się ucieszył

Dowiedziawszy się, że (Jezus) jest poddanym Heroda, odesłał go do Heroda, który w tych dniach był właśnie w Jerozolimie. Herod tedy, ujrzawszy Jezusa, bardzo się ucieszył, gdyż od dłuższego już czasu pragnął go zobaczyć, ponieważ słyszał o nim i spodziewał się ujrzeć jakiś cud przez niego dokonany.
Ewangelia Łuksza 23,7-8

Osoba Jezusa wzbudza zainteresowanie. Podobnie jak w czasach Jego życia na ziemi tak i dziś, wszyscy, którzy Mu się "przysłuchują" i "przyglądają", stykając się w jakikolwiek sposób z doniesieniami Ewangelii, wyciągają własne wnioski w odniesieniu do Jego osoby. Ale kto powie, kim jest On naprawdę?
Dzisiejszy werset biblijny przedstawia władcę, jednego z wielu takich na ziemi, którego życie, wypełnione interesami wagi państwowej, zbiegło się nagle z drogą Jezusa Chrystusa. Tak, Bóg, który dał swego umiłowanego Syna jako Zbawiciela grzeszników, sam podejmuje starania o to, by droga zabieganego grzesznika skrzyżowała się z drogą Chrystusa. Ów władca – Herod, który w tym czasie przebywał właśnie w Jerozolimie, widząc Jezusa, nie zapyta jednak o to, jak się to stało, że On, o którym tak wiele słyszał, znalazł się teraz w rękach Piłata. W jego sercu nie budzą się żadne odruchy sprawiedliwości. To ociężałe i opasłe serce porusza jedynie jeszcze ciekawość. Herod – nędzny człowiek próżnego, znudzonego i otępiałego serca! Nie pyta Jezusa, dokąd wiedzie Jego droga! Chce tylko widzieć jakiś cud! Zawiedziony milczeniem Zbawiciela ("Wypytywał go więc wieloma słowy, lecz Ten nic mu nie odpowiadał." – werset 9) ociera się wprost o ŻYCIE, sam ginąc na wieki!
A jak jest z Tobą? Dostrzegasz zapewne, że Słowo Boże obfituje w nadzwyczaj trafne podobieństwa? Czy TY zapytasz o to, kim On jest i po co przyszed ł? Zapytasz o Golgotę? Jeśli tak, On chętnie Ci o niej opowie: jak przepełniony miłością oddał swoje życie dla przebłagania Twoich własnych grzechów!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Herod tedy, ujrzawszy Jezusa, bardzo się ucieszył

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Herod tedy, ujrzawszy Jezusa, bardzo się ucieszył

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: