Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę.
1. Księga Mojżeszowa 3,15

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka (część 2)

Wraz z upadkiem Adama, jako skutek jego wykroczenia, na świat wstąpił grzech, a przez grzech – śmierć. Zdecydowany wyrok sądu Bożego nad Adamem brzmiał: Kiedy zjesz z drzewa poznania dobrego i złego, umrzesz.
Z pewnością każdy nasz czytelnik zna w pewnym stopniu tę biblijną historię upadku człowieka. Z powodu skosztowania owocu z zakazanego drzewa, pierwszym rodzicom rodzaju ludzkiego otworzyły się oczy i poznali, że "byli nadzy". Lecz Bóg nie pozostawił ich w takim stanie. Dzisiejszy tekst pokazuje nam, że Bóg nie powiedział: "A nie mówiłem! Teraz widzicie, w jakiej sytuacji się znaleźliście!" Nie, On obiecał od samego początku drogę wybawienia z tak straszliwego położenia.
"Nasienie kobiety" – to zapowiedziany pogromca zła, potomek Ewy – Pan Jezus Chrystus, który został wyznaczony do spełnienia tego zadania. Kilka wersetów dalej Biblia ukazuje, że Bóg przykrył ludzką nagość. W tym celu zostały zabite zwierzęta, aby grzesznicy mogli zostać okryci ich skórami. Słowo Boże jasno pokazuje, co było najodpowiedniejszą pomocą dla człowieka w jego potrzebie. Nie marne przykrycie z liści figowych, uczynione przez nich samych, ale ofiara niewinnego baranka była konieczna dla przykrycia ludzkiej nagości! Owa nagość przedstawia obrazowo głębokie źródła ludzkiego pohańbienia, upadku i wstydu. Natomiast wspaniały obraz śmierci Baranka Bożego obrazuje Jezusa Chrystusa, który dzięki swej śmierci na krzyżu dał nam daleko lepszą "szatę" duchowej prawości (sprawiedliwości): "On tego, który nie zna ł grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą" (2. Kor. 5,21).

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: