Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść?
A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia […] zerwała z niego i jadła. Dała też mężowi swemu […] i on też jadł.

1. Księga Mojżeszowa 3,1.6

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka (część 1)

Biblia nie pozostawia nam wątpliwości co do pochodzenia naszego życia. Lecz kiedy głębiej rozważamy sprawę naszego Bożego rodowodu, dochodzimy do paradoksalnego stwierdzenia, że znajdujemy w sobie niezwykle małą liczbę potwierdzających ten fakt pobożnych elementów. Zazdrość, nienawiść, kłamstwa i oszustwa, pycha, zuchwalstwo, gniew, wybuchowość i inne przywary nie są pozytywnymi cechami. Skąd wi ęc pochodzi całe to zło?
Na to pytanie daje nam odpowiedź dzisiejszy tekst. Biblijny wąż – szatan – znajduje sposobność, by podsunąć zakazany owoc pierwszej kobiecie – Ewie. Dowodzi to, jak stary jest sposób poddawania w wątpliwość tego, co Bóg powiedział. Wąż bowiem zapytał zwodniczo: "Czy rzeczywiście Bóg powiedział…?"
I dzisiaj możemy usłyszeć słowa: "Zaufanie do Boga jest już przestarzałe i trąci średniowieczem, jesteśmy przecież ludźmi oświeconymi. Czy rzeczywiście mamy wszystko brać tak dosłownie? Co się stanie, jeśli zrobię to czy tamto? Przecież wszyscy tak robią…".
Drogi Czytelniku, może i Tobie nasuwają się takie pytania. Może myślisz, że przecież Bóg mógł przeszkodzić Adamowi i Ewie w skosztowaniu zakazanego owocu. Tak, bez wątpienia mógł to uczynić. Ale wówczas jedna istotna kwestia nadal pozostałaby nierozwiązana – mianowicie kłamstwo węża.

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka
(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: