śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza

Lecz śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza nawet nad tymi, którzy nie popełnili takiego przestępstwa jak Adam, będący obrazem tego, który miał przyjść.
List do Rzymian 5,14

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka

Ci z nas, którzy mają dzieci, jak gdyby "zapisują im w testamencie" pewien tragiczny bagaż – dziedzictwo grzechu. Historia Adama mówi nam o tym bardzo wyraźnie. Jeśli pierwszy grzech, dziedziczony przez kolejne pokolenia, nie był uważany przez człowieka za tragedię, to drugi z czasów Kaina i Abla był już jawnie widoczną katastrofą.
Dzisiejszy tekst z Biblii przypomina nam o tej prawdzie, to jest o panowaniu grzechu. Oznacza to, że człowiek był i jest pod rządami mocy, która była silniejsza niż on sam. Wielu się z tym nie zgadza, twierdząc: "Ludzie są tylko upadli z p owodu wychowania, otoczenia itp.". Słowo Boże nie pozostawia żadnej wątpliwości co do prawdziwej przyczyny – naturalnej skłonności człowieka do grzechu. Naturalnej – to znaczy, że skłonność ta jest wrodzona.
Adam wskazuje proroczo na przyszłość – na ostatniego Adama, Chrystusa. Bo jak Adam był pierwszym człowiekiem, który został owładnięty przez grzech oraz śmierć, tak ostatni Adam, Jezus Chrystus, który przez swoje dzieło na Golgocie przyniósł życie i sprawiedliwość, stał się twórcą nowej generacji ludzi, takiej, nad którą grzech i śmierć nie mogą już rządzić! W związku z tym apostoł Paweł oznajmił: "Chrześcijanin jest powołany do wolności" (Rzym. 6,10). Dlatego jest bardzo ważne bym wiedział, kto mną rządzi. Do jakiej grupy ludzi należę: do grzeszników, którymi rządzi grzech czy do odkupionych, którymi rządzą łaska i pokój?

(C) Copyrig ht "Dobry Zasiew" 2011

śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

śmierć panowała od Adama aż do Mojżesza

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: