zakon został dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia Potomk a, którego dotyczy obietnica

Czymże jest więc zakon*? Został on dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia potomka, którego dotyczy obietnica.
List do Galacjan 3,19

Pochodzenie i przeznaczenie człowieka (część 4)

Kiedy czytamy zacytowany w dniu dzisiejszym werset z Pisma Świętego, słusznie możemy zapytać: Dlaczego Bóg najpierw nadał przez Mojżesza prawo (zakon*)? Czyż nie obiecał Wybawiciela, który przyjdzie z kobiety?
Prawo to miało całkiem inny cel. Wszyscy znamy przykazania: "Będziesz… nie będziesz". Ludowi Izraela został dany na Górze Synaj określony wzorzec, by poznali myśli Boże w odniesieniu do absolutnych pojęć dobra zła. Dlatego apostoł Paweł mógł napisać wiele wieków później: "Wszak i o pożądliwości nie wiedziałbym, gdyby zakon nie mówił: Nie pożądaj!"
Dzięki prawu i przykazaniom mamy wgląd w to, jak wielki jest ogrom naszych grzechów oraz zyskujemy głęboką świadomość nicości naszego zepsutego serca. Bożym celem było udowodnić i uświadomić nam kompletny upadek ludzkiej natury, ponieważ w tym istotnym punkcie moō liwe jest dopiero przyniesienie człowiekowi skutecznego ratunku.
Zanim Bóg posłał Zbawiciela, człowiek miał poznać, co jest jego prawdziwą potrzebą. Jak długo nie poznamy naszych grzechów i win wobec Boga, tak długo nie odczujemy potrzeby posiadania Zbawiciela.
Tak więc i my pragnęlibyśmy, aby każdy z Czytelników tego kalendarza zapytał szczerze samego siebie: Co zrobiłem z Bożymi przykazaniami? Jak mogę zostać uwolniony od winy lekceważenia i niewypełniania Bożych wymagań w moim osobistym życiu?

* Przez słowo "zakon" należy rozumieć zbiór praw i przykazań (prawo), nadanych Izraelowi przez Boga za pośrednictwem Mojżesza w pamiętnych wydarzeniach na górze Synaj, bezpośrednio po wyjściu Izraelitów z niewoli egipskiej. Zakon w najbardziej syntetycznej formie znany jest jako tzw. "dziesięcioro przykazań".

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

zakon został dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia Potomka, którego dotyczy obietnica

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

zakon został dodany z powodu przestępstw, aż do przyjścia Potomka, którego dotyczy obietnica

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: