wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd

Nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego; I wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.
Ewangelia Jana 5,28-29

Prawda o zmartwychwstaniu

Są różne powody, dlaczego wielu ludzi reaguje zdenerwowaniem albo jest oburzonych, kiedy się mówi o zmartwychwstaniu.
Po pierwsze, rozum ludzki nie chce przyjąć faktu zmartwychwstania do wiadomości. Podpowiada, że przecież to niemożliwe, by ludzie, którzy zmarli nawet tysiące lat temu, znowu otrzymali żywe ciało. Argumentuje, że zmarły człowiek już nie ożyje, choćby dlatego, że jego ciało uległo kompletnemu rozkładowi. Drugim wielkim przeciwnikiem zmartwychwstania jest skażone ludzkie sumienie, które każe myśleć: "Nie może być zmartwychwstania". Dlaczego? Każdy człowiek dobrze wie, że w jego życiu nie wszystko było w porządku. Przyjmując, że ze śmiercią wszystko się skończyło, wtedy nie ma odpowiedzialności za swoje słowa i czyny. A co wtedy, jeśli Biblia mówi prawdę i istnieje wieczna sprawiedliwość? Co wtedy, jeśli po śmierci trzeba będzie się rozliczyć ze swego życia? – wtedy ujrzą światło wszystkie grzeszne myśli, słowa i wszystkie haniebne czyny. Po trzecie, istnieje szatan, który gorliwie skłania ludzi do zaprzeczania zmartwychwstaniu, by ukoić ich złudną i fałszywą nadzieją oraz by osłonić własną klęskę.
Biblia mówi niezbicie, że w określonym dniu wszystkie groby będą próżne, gdyż każdy zmarły zmartwychwstanie – niektórzy, by cieszyć się wieczną szczęśliwością, inni, by ponieść wyrok wiecznego sądu Boga.
Jezus Chrystus, Zbawiciel, jest jedynym ratunkiem przed nadchodzącym gniewem Bożym oraz przed odpowiedzialnością grzeszników za wszelkie zło. Oto i B oże miejsce wiecznego schronienia!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: