A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo we źmie wodę żywota

A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.
Objawienie Jana 22,17

Ludzie wydają wiele pieniędzy na rzeczy bezwartościowe, a nawet szkodliwe. Częstokroć nie odstrasza ich trud i wysiłek, aby tylko mogli wejść w posiadanie różnych, często naprawdę niepotrzebnych rzeczy. Natomiast najwartościowszą "wodę żywota", którą Bóg oferuje człowiekowi za darmo, byleby tylko do Niego przyszedł – odrzuca. Kto zaś pragnie i chce, rzeczywiście może tę wodę otrzymać zupełnie bez zapłaty. Każdy człowiek potrzebuje jej, gdyż przez grzech stał się dzieckiem śmierci.
Co na to człowiek? Nie lubi, gdy mu się przypomina o grzechu; a jednak grzech jest tym, co oddziela go od Boga, a tym samym od życia wiecznego. To bowiem, co tu na ziemi nazywamy życiem, jest jedynie powolnym umieraniem, czekaniem na śm ierć. A co potem? – "Potem sąd" – tak mówi Biblia. Każdy z okropnych "kamieni grzechu", jakimi każdy człowiek jest obciążony i do których jeszcze wciąż dodaje nowe i nowe, ciągnie go do przepaści, do miejsca wiecznej zguby, z którego nie ma już wyjścia.
Uznaj więc przed Bogiem i Panem Jezusem, że jesteś zgubiony. Złóż u Jego stóp swoje życie ze wszelkimi upadkami i uchybieniami. Potem weź od Niego kosztowną wodę życia, życia wiecznego. On bowiem chce Ci ją podarować za darmo. Nie możesz niczym za to zapłacić – nawet dobrymi uczynkami. Słowo Boże mówi nam jasno i wyraźnie: "Albowiem łaską jesteście zbawieni przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; nie z uczynków, aby się kto nie chlubił" (List do Efez. 2,8-9).
Pan Jezus powiedział: "Owce moje głosu mojego słuchają i Ja znam je, a one idą za mną. I Ja daję im żywot wieczny, i nie giną na wieki, i nikt nie wydrze ich z ręki mojej" (Ew. Jana 10,27- 28).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: