Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to da r.

Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.
List do Efezjan 2,8

Niektórzy ludzie mają własny punkt widzenia, własną interpretację Bożej łaski. Wierzą, że możliwe jest dostąpić zbawienia, spełniając pewną ilość dobrych uczynków "przyprawionych" odrobiną łaski. Ich zdaniem raj to miejsce pełne szanowanych ludzi, którzy osiągnęli pewne minimalne wymogi stawiane przez Boga. Natomiast piekło, jak mówią, przeznaczone jest dla oczywistych, bezspornych przypadków: dla tzw. wielkich grzeszników.
Dziękujmy Bogu, że te wyobrażenia są czystą fantazją! Jeżeli niebo rzeczywiście byłoby jedynie dla dobrych ludzi, wtedy Ty i ja musielibyśmy pozostać na zewnątrz. Chyba, że Boże absolutne pojęcie "dobra" zastąpimy ludzkim jego rozumieniem – wynaturzonym i karłowatym. Nasza reputacja wśród ludzi moō e być nienaganna, ale jaki z tego pożytek w obliczu Boga, którego wzrok wszystko przenika i który osądza nas przez to, co jest w naszych sercach? Kiedy prorok Izajasz, którym w pewnym momencie zachwiała wyniosła myśl o sobie samym, znalazł się twarzą w twarz z Bogiem, zmuszony był zawołać: "Biada mi! Zginąłem, bo jestem człowiekiem nieczystych warg" (Izaj. 6,1-5).
Pełny wymiar łaski Bożej może objawić się w stosunku do tych, którzy dostrzegają swoje upadki. Sam Jezus Chrystus powiedział, że nie przyszedł, by wzywać do opamiętania sprawiedliwych, ale grzesznych (Łuk. 5,32).
Jakąż sprawiedliwość posiadał złoczyńca ukrzyżowany wraz z Jezusem, że Pan obiecał mu obecność w raju, jeszcze tego samego dnia? Absolutnie żadną! Pismo zapewnia nas: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga" (1. Piotra 3,18).

(C) Copyright "Dobry Zasiew " 2011

Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: