człowiek nie zna nawet swojego czasu, podobnie jak ryby, które s ię łowi zdradliwą siecią

Przecież człowiek nie zna nawet swojego czasu, podobnie jak ryby, które się łowi zdradliwą siecią, i jak ptaki, które się łapie w sidła: Tak synowie ludzcy zostają uwikłani w złym czasie, który nagle na nich przypada.
Księga Kaznodziei Salomona 9,12

3. czerwca 1998 roku, godzina 10.58 – ogłuszający huk przeraża niemieckie miasteczko Eschede. Następnie ponownie zapada cisza. Co to było? Jeszcze zanim chmura pyłu zdążyła opaść, pierwsi gotowi do pomocy ochotnicy śpieszą na miejsce katastrofy. To, co widzą, nie da się opisać słowami. Most Rebberlah po prostu został zerwany. Wagony ekspresu ICE powyskakiwały z szyn w ogromnym pędzie, poklinowane, jeden na drugim – góry stalowego złomu. Niesamowity chaos!
Mimo to wybucha nerwowa krzątanina, mnóstwa ludzkich rąk włączają się do akcji ratunkowej. Wydobywani są ranni , martwe ciała i odnoszeni w bezpieczne lub w ustronne miejsce. Nadjeżdżają karetki pogotowia, huk śmigłowców rozrywa powietrze. Wszystkich jest wciąż więcej i więcej, przybywają z kocami, rozpaczliwie próbując złagodzić cierpienie. Jednak mimo wytężonych sił tak wielu, nad miejscem zdarzenia unosi się przytłaczające poczucie bezsilności.
Na pewno niektórzy z czytelników przypominają sobie doniesienia o katastrofie kolejowej w Eschede. To już kilkanaście lat temu. To, co dotyka nas w takich przypadkach szczególnie, zwłaszcza gdy wypadek wydarza się gdzieś wśród nas, w pobliżu, to ta tchnąca bezradnością myśl: i mnie mogło to dotknąć!
Jak my, ludzie możemy poradzić sobie ze strachem przed śmiercią oraz tym, co przyjdzie po niej? Unikanie tego tematu lub ucieczka w fałszywe filozofie i złudne nadzieje nie przynoszą rozwiązania tego problemu. Lepiej przystanąć i przysłuchać się, co mówi Bóg! Na prz ykład to: "Tylko krok jest między mną a śmiercią!" oraz: "Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy posiedli mądre serce!" (1. Samuela 20,3).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

człowiek nie zna nawet swojego czasu, podobnie jak ryby, które się łowi zdradliwą siecią

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: