Złe kontakty psują dobre obyczaje

Młodzieńczych zaś pożądliwości się wystrzegaj, a zdążaj do sprawiedliwości, wiary, miłości, pokoju z tymi, którzy wzywają Pana z czystego serca.
2. List do Tymoteusza 2,22
Złe rozmowy psują dobre obyczaje.
1. List do Koryntian 15,33

Żyjemy w czasach, w których pojęcia zła i dobra są do takiego stopnia ze sobą zmieszane, że istnieje niebezpieczeństwo mylnego oceniania przez nas dobrych i złych zjawisk, o ile ich ocena nie będzie oparta na Słowie Bożym. Z pewnością świat przeobraził się znacznie bardziej w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat niż na przestrzeni
minionych pięciu wieków, jednakże jednocześnie rozpowszechniły się bardzo przemoc i rozpad wartości moralnych. Jest rzeczą pouczającą przypominanie sobie dzielnej postawy i czystości, jaka cechowała Józefa w obliczu pokusy (1 . Mojż. 39).
Józef jest człowiekiem młodym, przystojnym, a ponadto obdarzonym bezgranicznym zaufaniem swego pana. Zwróćmy uwagę również na rangę, jaką zajmuje kobieta, która chce go uwieść i uporczywość, z jaką chce dopuścić się cudzołóstwa. W obliczu takiego ataku Józef pozostaje sam, z dala od rodziny oraz w obcym kraju. W jaki więc sposób umyka przed siecią, która zacieśnia się wokół niego? Ucieka daleko od tej nierządnej kobiety, tak jak ucieka się przed wężem. Ucieczka ta jest jedyną mądrą postawą w obliczu zaistniałej sytuacji.
Młodzi przyjaciele! W historii Józefa Bóg przychodzi dziś i Wam z pomocą poprzez jasne i klarowne pouczenie. Niech Pan udzieli i Wam łaski, abyście kierując się nim, mogli pozostać czystymi i zdążającymi ku uświęceniu (Hebr. 12,14). Żyjecie w obecności Bożej. Bądźcie wierni nawet w małych sprawach. Bójcie się zła. Zamknijcie książkę, która brudzi waszego ducha, unikajcie wątpliwych widowisk, zerwijcie z podejrzanym towarzystwem. Jedynie w społeczności z Panem radość jest czysta, święta i dobra.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Złe kontakty psują dobre obyczaje

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Złe kontakty psują dobre obyczaje

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: