Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
1. Księga Mojżeszowa 1,1
Początek ewangelii o Jezusie Chrystusie, Synu Bożym.
Ewangelia Marka 1,1

W 1. Księdze Mojżeszowej 1 dowiadujemy się, jak z ręki Bożej bierze początek doskonałe dzieło stworzenia. Człowiek, jako niesplamiona winą istota, umieszczony został w najlepszych warunkach. Jednakże błogosławieństwa, z których korzystał w obfitości, związane były z jego odpowiedzialnością. Niestety człowiek popadł w grzech, przez co śmierć wkroczyła pochodem na świat.
Ostatni werset 1. Księgi Mojżeszowej donosi nam o śmierci Józefa, przedstawia jak zabalsamowano jego ciało i złożono w grobie. Tak oto wygląda koniec wszystkiego, co opiera się na odpowiedzialności stworzenia wobec Stwórcy.
W Ewangelii Marka czytamy o innym początku – o p oczątku ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. On, Stwórca, stał się człowiekiem i zajął miejsce uniżonego sługi, aby zniszczyć dzieła diabelskie, uwolnić ludzi spod władzy grzechu i mocy szatana oraz by chwalebnie uczcić imię Boga. Oto właśnie ta dobra, radosna nowina, której centrum stanowi On sam.
Zwróćmy uwagę na uderzającą różnicę pomiędzy zakończeniem 1. Księgi Mojżeszowej a końcem Ewangelii Marka. W 1. Mojż. 50,26 stworzenie spoczywa w grobie, lecz w Ewangelii Marka 16,19 widzimy, jak człowiek, Chrystus Jezus, wzięty został do nieba i zasiadł po prawicy Boga. Z jego zwycięstwa nad śmiercią i grobem wytryskają radośnie zdroje ewangelii ku "wszelkiemu stworzeniu"! "Kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony." Bogu niech będą dzięki za tak wspaniałe poselstwo!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: