Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajn ą czy dobrą, czy złą

Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną czy dobrą, czy złą.
Księga Kaznodziei Salomona 12,14

Król Salomon w Księdze Kaznodziei mówi o rzeczach widzianych oczyma człowieka, który nie uwzględnia pełni poznania w świetle prawdy Bożej. Jego spojrzenie jest więc ograniczone i iście ziemskie; obserwowane przez siebie zjawiska ocenia jako rzeczy, które dzieją się "pod słońcem". Stwierdza, że wszystko jest "marnością i gonitwą za wiatrem". Każdego człowieka czeka bowiem tu na ziemi jego koniec i chociaż człowiek wie, że "żywi … muszą umrzeć" (Kazn. 9,5), zagłusza wszelką myśl o nadchodzącej nieuchronnie śmierci. Czy nie jest niedorzecznością uspokajać się twierdzeniem, że wraz ze śmiercią wszystko się kończy i że nie ma Boga?
Myśli takie to "igranie z ogniem". W Liō cie do Hebrajczyków 9,27 Bóg mówi: "Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" – także sąd nad wszystkimi utajonymi grzechami. Bóg jest światłością i w swojej obecności nie toleruje najmniejszej nieprawości. Dlatego nie wolno pominąć fundamentalnego pytania o wieczność. Bóg, znając wagę tej kwestii, włożył ją w serca ludzi (Kazn. 3,11).
Istnieje jednak droga ucieczki przed nadchodzącym sądem Bożym. Jak to dobrze, że Bóg jest nie tylko przenikającą wszystko światłością, lecz także miłością! Jego miłość jest tak wielka, że "Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny" (Ew. Jana 3,16). Każdy, kto przyznaje się do swoich grzechów i obiera przed Zbawicielem Jezusem Chrystusem drogę skruchy i nawrócenia, ma życie wieczne, nie stanie przed sądem (Ew. Jana 5,24), otrzymuje przebaczenie grzechów i posiada wieczny pokój z Bogiem.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną czy dobrą, czy złą

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Bóg bowiem odbędzie sąd nad każdym czynem, nad każdą rzeczą tajną czy dobrą, czy złą

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: