wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach

I począwszy od Mojżesza poprzez wszystkich proroków wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach.
Ewangelia Łukasza 24,27

We fragmencie Ewangelii Łukasza, z którego został zaczerpnięty dzisiejszy cytat, dwaj uczniowie podążający drogą do Emaus byli bardzo przygnębieni. Tematem ich rozmowy była osoba Pana Jezusa, "który był mężem, prorokiem mocarnym w czynie i słowie przed Bogiem i wszystkim ludem". Ale myśl o Nim nie mogła dać ich sercom otuchy. Jak to było możliwe? Dlaczego byli pełni lęku i nieszczęśliwi, skoro ich myśli były Nim zajęte? On sam, znawca serc, daje odpowiedź na to
pytanie. Począwszy od Mojżesza, poprzez wszystkich proroków wyjaśniał im, co napisano o Nim we wszystkich Pismach. Niestety, uczniowie ci byli bardziej zajęci tym, co dotyczyło ich losu w powiązaniu z Chrystusem. Ich oczekiwania był y silnie związane z ziemskimi obietnicami, nie byli w stanie pojąć rzeczy wznioślejszych, koncentrujących się na cierpieniach i późniejszym uwielbieniu Pana Jezusa.
Jakże ich oczy musiały być zasłonięte, że Go nie rozpoznali! Ale też, gdyby stało się to już na samym początku, zapewne odwróciłoby to ich myśli od zagłębienia się w Jego cierpienia i przyszłą chwałę. Pan wie o tym i podąża z nimi. Objaśnia im Pisma, a gdy są już gotowi, by uwierzyć we wszystko, co zapowiedzieli prorocy, wtedy nadchodzi stosowny moment: pozwala im, by Go rozpoznali.
Być może czasem i nasze oczy są zasłonięte tak, że nie potrafimy Go rozpoznać. A On jest tak blisko. Przypomnijmy sobie wtedy, co Pan Jezus powiedział tym dwom uczniom, że należy wierzyć we wszystko, co Słowo Boże mówi nam o Nim. Wówczas serca nasze będą pałać wypełnione Jego cudowną Osobą, rozgrzane Jego miłością.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2 011

wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

wykładał im, co o nim było napisane we wszystkich Pismach

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: