złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy

Lecz gdy On (Jezus Chrystus) złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej.
List do Hebrajczyków 10,12

Znałem niegdyś pewnego mężczyznę, który w swym życiu wiele wycierpiał. Najpierw stracił żonę w czasie najpiękniejszych i najszczęśliwszych lat ich wspólnego życia; potem wiele lat cierpiał na straszną, bolesną chorobę gościec stawowy. Człowiek ten sądził, że na podstawie tak wielu cierpliwie znoszonych cierpień ma wreszcie prawo do szczęśliwego życia po śmierci. Być może i Ty zetknąłeś się już z podobnymi poglądami – a może nawet sam je wyznajesz?
Opisany tok myślenia wydaje się słuszny ludzkiej logice, ale nie pokrywa się z zapisanymi w Biblii zasadami Bożymi. Jest on od podstaw błędny, a przy tym niebezpieczny. Ludzkie cierpienie nie jest w stanie zapłacić ceny zbawienia, nie może t eż być rozpatrywane wobec Boga w kategoriach "za mało" lub "za dużo" – w odniesieniu do wymagań świętości i sprawiedliwości Bożej jest zupełnie nieodpowiednie. Żadne cierpienie – nawet znoszone bez słowa – nie jest w stanie odpokutować i zmazać przed Bogiem nawet najmniejszego, wydawałoby się, nieznacznego grzechu. Nawet i to wszystko, co wycierpiał sam Zbawiciel Jezus Chrystus ze strony ludzi podczas swej działalności na ziemi nie jest w stanie ująć człowiekowi odpowiedzialności choćby za jeden grzech. Jego życie miało inny cel: objawiło absolutną doskonałość Jego człowieczeństwa i pokazało, że jedynie On może stać się ofiarą za grzechy innych, która zostanie przyjęta przez Boga.
Pan Jezus gotów był, by udać się na krzyż. W trzech godzinach ciemności, w których zbawczo cierpiał, wisząc na drzewie przekleństwa, zapłacił za nasze grzechy pełną cenę odkupienia. Biblia mówi: "Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpi ał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych". Nie można nic dodać do Jego ofiary, nie wolno nic z niej ujmować. Bóg pokazał, że została ona przez Niego przyjęta, gdy wzbudził Go z martwych i posadził w chwale po swojej prawicy.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: