ROSYJSKA KSIĄŻKA BEZ SŁÓW

Kto ma uszy, niechaj słucha.
Ewangelia Mateusza 13,9

ROSYJSKA KSIĄŻKA BEZ SŁÓW

Pewien ewangelista zajmował się rozdawaniem Biblii w rosyjskich więzieniach. Księgę tę zwykł nazywać "przewodnikiem do nieba". Jednakże nie wszyscy więźniowie potrafili czytać – wielu z nich nigdy się tego nie nauczyło. Właśnie dla takich miał on szczególne, skrócone wydanie – książkę bez słów, która miała tylko trzy strony. Pierwsza z nich była czarna, druga czerwona, a trzecia biała.
Kiedy rozdawał "przewodnik do nieba" w tej właśnie formie, tak oto wyjaśniał jego treść: "Czarna kartka oznacza czarne grzechy, moje i twoje – grzechy przeciwko Bogu i grzechy przeciwko ludziom; grzechy w myśli i w czynie – czarne jak śmierć, jak nadchodzący sąd. Dotyczy to wszystkich ludzi, ponieważ "wszyscy zgrzeszyli i brak im chwa ły Bożej" (Rzym. 3,23).
Ta czerwona kartka jest tak czerwona jak krew, kosztowna krew Pana Jezusa, która popłynęła na krzyżu Golgoty. Tylko ona może zgładzić czarne grzechy, ponieważ "krew Jezusa Chrystusa, Syna Bożego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu" (1. Jana 1,7).
I w końcu biała kartka: oznacza spełnione dzieło zbawienia przez Pana Jezusa Chrystusa, całkowite przebaczenie wszystkich grzechów dla tych, którzy się nawracają i przyjmują Go do serca jako swojego Zbawiciela. Biel to doskonała sprawiedliwość, którą osiąga grzesznik przez pokutę i wiarę. "Obmyj mnie, a ponad śnieg bielszy się stanę" (Psalm 51,9)".

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

ROSYJSKA KSIĄŻKA BEZ SŁÓW

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: