Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a n a duszy swojej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za d uszę swoją?

Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swojej szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?
Ewangelia Marka 8,36-37

Biblia jest "kopalnią" informacji, które Bóg chciałby nam przekazać, abyśmy się uczyli i z nich korzystali. Poniższe zdania są próbką tej nauki w bardzo skrótowej formie:
1. Każdy człowiek posiada duszę, która istnieje nawet po jego śmierci.
2. Nieśmiertelna dusza człowieka jest najcenniejszą własnością, jaką kiedykolwiek ludzkość posiadała. Wszystko obraca się wokół jej powodzenia – dobrobytu lub problemów.
3. Możemy sprawiać sobie w życiu tyle przyjemności, ile chcemy, ale trwają one najwyżej tylko przez czas naszej egzystencji na tej ziemi.
4. Wieczność jest rzeczywistością, w którą większość ludzi wierzy, nawet jeśli w rzuca się ją gdzieś w najodleglejsze zakamarki umysłu.
5. Każdego, kto nie uregulował swojego rachunku z Bogiem w czasie życia tu, na ziemi, musi spotkać sąd w wieczności. To, jak straszny będzie Boży sąd, nie da się opisać słowami, które teraz potrafilibyśmy dostatecznie dobrze zrozumieć. Biblia mówi o nim obrazowo.
6. Gdy ktoś wkroczył do wieczności, nikt nie ma już żadnego wpływu na los takiego człowieka, jeśli wcześniej nie przyszedł on do Boga, by u Niego za życia uzyskać zmianę swego położenia.
7. Nasza dusza może być wykupiona za jedną jedyną cenę: krew Jezusa Chrystusa, Baranka Bożego.
8. Chrystus jest jedynym, który może nas wyzwolić z naszych win i sądu. Dobre uczynki lub nienaganne prowadzenie się nie wystarczają, by zaspokoić wymagania Boga.
A zatem jeszcze raz powtórzmy pytanie, które na wstępie zostało zacytowane z Ewangelii Marka: "Co da człowiek w zamian za swoją duszę?"

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: