sukces

Albowiem cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, a na duszy swej szkodę poniósł?
Ewangelia Marka 8,36

Rozczarownie SUKCESEM

Pewien biznesmen odniósł poważny sukces i był z tego niezwykle dumny. Któregoś ranka, gdy przechodził przez swój ogród, zauważył gąsienicę usiłującą wspiąć się po paliku obok różanego drzewka. Wysiłek tego małego stworzenia zafascynował obserwatora i przystanął tam chwilę, by zobaczyć, czy gąsienica zdoła osiągnąć wierzchołek patyka.
Nagle uderzyła go myśl: ty też tak trudziłeś się, by osiągnąć szczyt. Pracowałeś i pracowałeś, by doprowadzić swój biznes do jego obecnego dobrego stanu. Ale osiągnąłeś sukces i teraz jesteś na szczycie. Te myśli zajmowały go, gdy obserwował gąsienicę.
Gąsienica dość pewnie osiągnęła górny koniec palika, ale nie znajdując tam niczego zielonego, zawróciła i znów zaczęła pełznąć w dół. Na szczycie tego patyka nie było niczego zielonego; nie było życia!
Ta prosta obserwacja doprowadziła tego człowieka do szczerych i głębokich refleksji. Nieoczekiwanie rozmyślał nad tym, co takiego rzeczywiście osiągnął w swoim życiu. Znosząc wiele trudów, wspinał się w górę i w górę, w nadziei nadzieję na osiągnięcie przyzwoitej pozycji. Jednak czy nie był rozczarowany? Co tam znalazł? Czy był w stanie zdobyć za swoje pieniądze wewnętrzny pokój? Czy cały jego majątek prawdziwie go satysfakcjonował? Przekroczył najwyższy punkt w swoim życiu, które teraz gwałtownie staczało się w dół. Ta myśl była uderzająca dla jego duszy. Stało się dla niego całkowicie jasne, że potrzebował czegoś więcej: czegoś, czego wartość wykracza poza czas, i sięga poza śmierć. Ten dzień stał się punktem zwrotnym w życiu tego człowieka.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

sukces

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: