jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświę ceni

Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
List do Hebrajczyków 10,14

"Załatwione raz na zawsze!" – oznajmił mi kiedyś pewien mężczyzna, który dopiero co zakończył naprawę swojego domu. Niedługo potem w budynku tym wybuchł pożar, który strawił cały dom, również staranną naprawę. Chory, który dopiero co szczęśliwie przeszedł poważną operację, mówił podobnie. Lecz długo nie trwało, a kolejna inna infekcja, z którą dotychczas się nie liczono, ponownie położyła go na szpitalnym łóżku.
Zapewne można by było przytoczyć wiele takich przykładów. Człowiek, któremu w każdej dziedzinie życia wskutek następstw grzechu narzucone zostały liczne ograniczenia, mimo to sądzi, że swoją inteligencją, sprytem i rozumem, swoją troską, wysiłkiem i konsekwentnym staraniem może zabezp ieczyć się przed napierającymi problemami lub zapewnić sobie jakieś trwałe, bezpieczne stanowisko. Lecz co mówi Słowo Boże? "Głupcze, tej nocy zażądają duszy twojej; a to, co przygotowałeś, czyje będzie?" (Łuk. 12,20). Być może, drogi Czytelniku, nie wierzysz Słowu Bożemu, ale posłuchaj, o czym mówią doświadczenia życiowe.
Istnieje jedna rzecz, która jest trwała raz na zawsze! Nie jest to ziemia, ani kosmos – one również przeminą. Jedyne, co przetrwa wszystkie czasy, to oczyszczenie z grzechów świętą ofiarą Jezusa Chrystusa. Czy odpowiedziałeś już na bolesny zew Pana Jezusa na krzyżu: "Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił"? Czy potrafisz odpowiedzieć: "To z powodu moich grzechów zostałeś opuszczony, drogi Panie"? Bóg sam potwierdził, że przyjął to doskonałe dzieło Zbawienia. Dzięki niemu przyjmuje teraz grzeszników, przebacza im i czyni ich swoimi dziećmi. W domu Ojca w niebie ludzi tych czeka niewyobraż alne wieczne szczęście!
Lecz poza tym wieczne są również cierpienia, wyrzuty sumienia i rozpacz grzesznika, który niegdyś odrzucił i znieważył zaoferowaną mu Bożą łaskę. Pan Jezus – teraz jeszcze Zbawiciel – będzie potem sprawiedliwym sędzią, również Twoim sędzią.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: