przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to m eet thy God

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Odpowiedział im Jezus: Czy nie dlatego błądzicie, że nie znacie Pism ani mocy Bożej?
Ewangelia Marka 12,24

W Indiach przyprowadzono kiedyś słonia do zakładu dla niewidomych. Z ciekawością dotykali zwierzęcia, a kiedy go już odprowadzono, wymieniali swoje wrażenia o słoniu. Każdy z nich dotykał innej części ciała zwierzęcia i nie mogli uzgodnić jednoznacznie, jaki jest słoń.
Jeden z nich po obmacaniu jego wielkiego ucha stwierdził: "Słoń jest jak duży worek". Inny natomiast zaprzeczył temu i powiedział: "Nie, słoń przypomina raczej filar", ten bowiem obmacywał nogę zwierzęcia.
Jeszcze inny oświadczył: "Głupi, nic nie wiecie! Ja miałem go w rękach i wiem, że jest jak powróz". Ten badał słonia, trzymając go za ogon. To potwierdził jeszcze inny: "Tak, tak, on ma rację, słoń jest jak gruby powróz". Temu niewido memu słoń położył trąbę na ramieniu.
Zgodność zdań tych dwóch uspokoiła innych i biedni niewidomi przedstawiali sobie odtąd słonia jako pewnego rodzaju powróz; nie chcieli już słuchać widzących, którzy próbowali im wyjaśnić skąd bierze się różnica w ich poglądach.
Czy z wielu ludźmi nie jest tak samo w odniesieniu do oceny Bożej prawdy, Słowa Bożego? Ludzkie mniemania i wyobrażenia nie są miarodajne, ale kto z modlitwą czyta Słowo Boże, Biblię, temu Bóg daruje poznanie prawdy. Tym, czego każdy człowiek najbardziej potrzebuje, jest Boże światło, które jest nam podane w Piśmie Świętym. Jest ono Bożym narzędziem poznania, które współpracuje ze szczerością ludzkiego serca. Bóg, dając nam swoje Słowo, chce nas przez nie pouczyć, abyśmy przez nie znaleźli wieczne zbawienie. Obyśmy chcieli słuchać Jego głosu i ufać Mu. Pan Jezus prosił Ojca: "Poświęć ich w prawdzie Twojej; słowo Twoje jest prawdą" ( Ew. Jana 17,17). W innym miejscy mówi: "Poznacie prawdę, a prawda was wyswobodzi" (Ew. Jana 8,32). Czytaj Słowo Boże!

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: