przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to m eet thy God

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Widzenie dotyczy oznaczonego czasu i wypełni się niezawodnie. Jeżeli się odwleka, wyczekuj go, gdyż na pewno się spełni, nie opóźni się.
Księga Habakuka 2,3

Biblijne proroctwa często są celem szczególnych ataków ze strony krytyków tej Księgi. Jeśli uważa się, że Biblia nie jest Słowem Boga, lecz jest po prostu jednym z wielu ludzkich dzieł, to czy może jasno i precyzyjnie przepowiedzieć zdarzenia, które dokonają się w odległej przyszłości? A jednak czyni to nieustannie. – Jakże mogłoby być inaczej, jeżeli mówi przez nią sam Bóg?
Życie i śmierć Jezusa Chrystusa zapowiedziane są w pismach prorockich Starego Testamentu. Izajasz i psalmista Dawid ze szczególną dokładnością odsłaniają szereg zdarzeń z przyszłego życia Chrystusa. Zarzut ludzi o powierzchownym stosunku do Biblii brzmi: Jezus wiedział, co jest napis ane w Starym Testamencie. To prawda, lecz znajomość życia Jezusa Chrystusa nie pozwala nam twierdzić, że kierowała nim dążność do wypełnienia słów proroctwa. Jezus był obiecanym Zbawicielem. Idąc dalej śladem powierzchownych zarzutów: czy mógłby mieć wpływ na to, w jakim grobie zostanie złożone Jego ciało albo co będzie działo się z Jego szatami w trakcie ukrzyżowania? Już przed wieloma stuleciami starotestamentowi prorocy zapowiadali: "I wyznaczono mu grób wśród bezbożnych" (Izaj. 53,9); "Między siebie dzielą szaty moje i o suknię moją los rzucają" (Psalm 22,19). Ludzie, którzy z pełną ufnością i z powagą przyjmują proroctwa Słowa Bożego, oglądają prawdziwe cuda.
Biblia opisuje także nadzwyczaj trafnie nasze obecne czasy, określane przez nią czasami ostatecznymi: "Ludzie bowiem będą samolubni, chciwi, chełpliwi, pyszni, bezbożni […] bez serca […], którzy przybierają pozór pobożności, lecz życie ich jes t zaprzeczeniem jej mocy […]" (2. Tym. 3,1-5). Powinniśmy również zaufać słowom Biblii, gdy mówi o stanie człowieka po śmierci: "Postanowione jest ludziom raz umrzeć, a potem sąd" (Hebr. 9,27). Słowo Boże to słowo prawdy, które nie błądzi i NIGDY nie posługuje się kłamstwem.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: