przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to m eet thy God

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi.
Objawienie Jana 1,1

Objawienie Jana

Objawienie Jana jest dla wielu dzieci Bożych zamkniętą księgą. Mają głębokie trudności w zrozumieniu jej symbolicznej wymowy. Skąd się to bierze? Czy symbolika tej księgi Biblii skazuje nas na niepewność i spekulacje? Nie! Przeciwnie, wyraźnie nas przed tym przestrzega (Obj. 22,18-19), wskazując jednocześnie, że jej zrozumienie jest wolą Pana wobec tych, którzy są Jego własnością (Obj. 22,10-11.14). Ale do kogo skierowana jest ta prorocka księga? Odbiorcami "Objawienia Jezusa Chrystusa" są Jego słudzy. To pokrywa się z charakterem całej tej księgi. Nie chodzi tu o nasze stanowisko jak o dzieci do Ojca, lecz o naszą odpowiedzialność jako sług wobec Pana – Jezusa Chrystusa.
Sługa lub niewolnik wyróżnia się posłuszeństwem wobec Słowa swego Mistrza. Nie chodzi tu o mniemania i subiektywne zapatrywania ludzi, lecz o posłuszeństwo całemu Słowu Bożemu. Prawdziwy sługa Boży nie tylko zna wskazówki Pana, lecz także znajduje się na drodze posłuszeństwa, którą On sam przed nim kroczył. Posiada uszy, aby słuchać głosu Boga (rozdz. 2,7, itd). Czy jesteśmy gotowi spełniać wszelkie polecenia, które znajdujemy w Biblii? Ten świat oraz nominalne chrześcijaństwo już dawno dostosowali Boże wymagania do potrzeb nowoczesnych czasów. Lecz co jest dla nas miarodajne? Postępowe poglądy czy nieodmienne Słowo Boże? Czyż nie tu tkwi powód niezrozumienia Objawienia? A więc: "Kto ma uszy, niechaj słucha, co Duch mówi do zborów" (Obj. 2,29).

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2011

Zapraszamy na witrynę http://chrzescijanin.strefa.pl/

przygotuj się na spotkanie twojego Boga (Amos 4:12) prepare to meet thy God

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: