Dobry Zasiew – 28.10.2014

Kartka

z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 28 października 2014r.

Wstanę i pójdę do ojca mego i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i przeciwko tobie.
Ewangelia Łukasza 15,18

Czy znasz już historię o synu marnotrawnym? Pewien ojciec miał dwóch synów. Młodszy z nich wziął część majątku, która do niego miała należeć i wyjechał do dalekiego kraju. Tam wydał posiadane pieniądze, prowadząc rozwiązłe życie. Gdy już wszystko roztrwonił, popadł w głęboki niedostatek. Całkowicie zubożały znalazł ostatecznie zatrudnienie jako pastuch świń.
Pełen goryczy, musiał wreszcie zauważyć, że powodzi mu się dużo gorzej niż w domu jego ojca.
Doszedł do stanu, że złamała się jego duma. Postanowił powrócić do ojca i wyznać Mu całą swoją winę. Jak zamierzył, tak też uczynił.
Czy wiesz, co wydarzyło się później? Gdy jego ojciec ujrzał go z daleka, jego serce wypełniło się żalem i współczuciem dla tego syna. Nie chciał ukrywać swojej tęsknoty za nim, więc wybiegł mu naprzeciw, rzucił mu się na szyję i serdecznie go ucałował. Czy spodziewałbyś się takiej reakcji jego ojca?
To pełne miłości powitanie prowadzi syna marnotrawnego do szczerego wyznania: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciwko niebu i przeciwko tobie, już nie jestem godzien nazywać się synem twoim." W tym momencie szczera relacja między nim a ojcem zostaje uporządkowana – autentyczna pokuta i miłość usunęły wszystko, co ich dzieliło.
Ta biblijna historia obrazuje nam wyraźnie to, czego pragnie Bóg. Każdy człowiek, który oddala się od Boga, swojego Stwórcy, wcześniej czy później znajdzie się w sytuacji bez wyjścia. Jednak istnieje możliwość, by zawrócić z tej drogi. Najwspanialsze jest jednak to, że Bóg przyjmie nas z otwartymi ramionami jeśli szczerze wyznamy naszą winę przed Nim. On na pewno nas przyjmie i otworzy drogę do całkowicie nowego początku. Dlatego jeszcze dzisiaj przyjdź do Niego – uporządkuj swoje pełne udręczenia życie!

.

.
Zapraszamy na stronę chrześcijańską: http://goo.gl/VwYG84

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: