Niebawem zakochał się w kobiecie imieniem Dalila w dolinie Sorek. Księga Sędziów 16,4

Niebawem zakochał się w kobiecie imieniem Dalila w dolinie Sorek.
Księga Sędziów 16,4

Zakochać się! Jak wielu ludzi tęskni za tym uczuciem, poszukując ciągle innego, doskonalszego obiektu swej miłości. Pisze się o tym książki, tworzy poezję, kręci filmy. Czy jednak przeżywanie tego uniesienia w grzesznym sercu daje prawdziwą i trwałą radość? I czy uczucie zauroczenia usprawiedliwia nasze złe postępowanie?
Rozważany werset przypomina nam dzieje Samsona, który swą siłą chciał służyć Bogu, ale jednocześnie był zbyt słaby, aby opanować swoje ciało. Nasze serca także charakteryzują się tym, że zamiłowanie do spraw Bożych i zamiłowanie do grzechu często idą ze sobą w parze. Przykłady z życia mężów Bożych opisanych w Biblii potwierdzają jednak, że niszcząca siła grzechu przyćmiewa nawet największe dokonania wiar y. Salomon był najmądrzejszym człowiekiem na ziemi, ale ponieważ pokochał wiele obcoplemiennych kobiet, zaczął źle postępować wobec Pana i nie wytrwał przy Nim. Czy osoba, którą pokochałeś, umacnia twoją społeczność z Bogiem, czy raczej ją osłabia?
Amnon, syn Dawida, zakochał się w swojej przyrodniej siostrze Tamar (2. Samuela 13,1). Mimo nalegań dziewczyny, nie chciał jej wziąć za żonę, ale pełen pożądania popełnił gwałt. Wtedy czytamy, że "poczuł do niej bardzo wielką nienawiść, a jego nienawiść ku niej była większa niż poprzednio miłość, jaką do niej żywił". Czy pozwalasz, aby w twoim sercu rozkwitło uczucie do osoby, o której wiesz, że Bóg jej nie akceptuje? Czy obdarzając uczuciem daną osobę, jesteś gotów wziąć całą odpowiedzialność za was oboje? Czy to związek, za który możesz Bogu szczerze podziękować? Jeśli uważasz, że jest to od Boga, to czy umiesz zaufać Mu i czekać na właściwy cza s?
W wyborze towarzysza życia musimy kierować się wiarą, a nie porywem serca. Wiara rozsądza, czy jest to właściwa osoba, aby przy niej spędzić przyszłe lata życia. Rozsądek wiary powinien iść przed odczuciem serca. Obecnie kwitnie osamotnienie, ludzie szukają bliskiej osoby, ukojenia we wzajemnej miłości, jednak nie chcą przeżywać tego w stabilnym małżeństwie, ale raczej w luźnym, nieformalnym związku. W 1. Liście do Tesaloniczan 5,23 czytamy, że właściwa kolejność wygląda tak: duch, dusza i ciało. Niech w naszym życiu ta kolejność także będzie zachowana: niech to, co Boże, kieruje naszymi uczuciami i panuje nad naszymi ciałami.

(C) Copyright "Dobry Zasiew" 2012

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: