Przyszła niewiasta, mająca alabastrowy słoik czystego olejku nardowego, bardzo kosztownego; stłukła alabast rowy słoik i wylała olejek na głowę jego.

Kartka

z kalendarza "Dobry Zasiew" z dnia 19 lipca 2015r.

Przyszła niewiasta, mająca alabastrowy słoik czystego olejku nardowego, bardzo kosztownego; stłukła alabastrowy słoik i wylała olejek na głowę jego.
Ewangelia Marka 14,3

W Biblii kilkakrotnie czytamy o przedmiotach, które zostały złamane, skruszone lub potłuczone i za każdym razem wiązało się to z jakimś błogosławieństwem.
W Księdze Sędziów czytamy o zastępie Gedeona, w którym idący do natarcia mężowie najpierw potłukli dzbany, potem w lewe ręce pochwycili pochodnie, a w prawych trzymali trąby, w które zadęli. Stłuczone dzbany mówią nam o nowozrodzeniu, o tym, że stare przeminęło. Pochodnie to obraz Ducha świętego, a trąby to świadectwo, rozgłaszanie ewangelii.
Podczas ostatniej wieczerzy Pan Jezus powiedział: "To jest ciało moje, które się za was daje". Ciało to było bite, biczowane, kaleczone, obciążone krzyżem, a w końcu zawieszone na nim i wydane na śmierć. Śmierć Pańska dała nam życie i wszyscy czerpiemy z błogosławieństw, które płyną z ofiarowania ciała Jezusa Chrystusa. Pan pragnął, abyśmy każdej niedzieli sobie to przypominali.
W Ewangelii Mateusza znajdujemy opis nakarmienia ponad 5 tysięcy ludzi pięcioma chlebami, które Pan otrzymał. Pan Jezus najpierw modlił się, potem łamał i podawał uczniom. Kiedy dajemy Panu to, co mamy, On musi najpierw to złamać, aby stało się błogosławieństwem dla innych.
Czytamy, że Maria z Betanii miała alabastrowy słoik z olejkiem nardowym (alabaster to półprzejrzysty minerał będący surowcem rzeźbiarskim). Olejek był wart co najmniej 300 denarów, a więc tyle, co przeciętny roczny zarobek. Maria mogła nabrać jedynie odrobinę olejku do namaszczenia Pana, a jednak postanowiła rozbić naczynie i poświęcić wszystko. Odtąd o jej czynie miłości opowiada się wszędzie tam, gdzie głoszona jest ewangelia.
Na koniec przypomnijmy jeszcze jedną złamaną rzecz: jest nią skruszone serce Dawida, który doświadczywszy własnej grzeszności, modlił się: "Sercem skruszonym nie wzgardzisz, Boże" (Ps. 51,19).

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: