Słowo Boże porównuje życie wykupionych chrześcijan do wędrówki ludu izraelskiego przez pustynię

Który cię prowadził przez tę wielką i straszną pustynię, gdzie były węże jadowite i skorpiony; przez bezwodne pustkowie, gdzie wydobył dla ciebie wodę z krzemiennej skały.
5. Mojżeszowa 8,15

Wędrować przez pustynię

Słowo Boże porównuje życie wykupionych chrześcijan do wędrówki ludu izraelskiego przez pustynię. Nasza wędrówka do okręgów niebieskich prowadzi przez pusty, ponury świat, który nie ma nic do zaoferowania nowonarodzonemu człowiekowi. Pustynia charakteryzuje się takimi samymi cechami jak ten świat, na którym musimy przebywać:
1. Droga przez pustynię jest bardzo uciążliwa. Słońce świeci nieprzerwanie i nigdzie nie można znaleźć nawet odrobiny cienia, aby skryć się przed jego żarem. Tak samo uciążliwe są przeciwności ze strony świata, ale Bóg przyobiecał nam w swoim Słowie: "Pan stróżem twoim, Pan cieniem twoim po prawicy twojej. Słońce nie będzie cię razić za dnia ani księżyc w nocy" (Ps. 121,5-6).
2. Pustynia, przez którą wędrujemy, jest bardzo monotonna i rozległa. Ciągle tylko piasek, kamienie i skały! Tak samo nasze codzienne obowiązki mogą wydawać się nam bardzo monotonne. Mimo to Pan pragnie nam pomóc, abyśmy z wytrwaniem i radością wykonywali nasze zadania. Jedynie żyjąc w społeczności z Nim, znajdziemy prawdziwe spełnienie.
3. Wędrówka przez pustynię jest bardzo niebezpieczna. Jakże szybko możemy zagubić się na tej nieskończenie wielkiej pustyni! Tak samo w tym świecie jesteśmy atakowani przez wiele rzeczy, które chcą zachwiać naszą wiarę. Jednak Biblia jest naszym najlepszym drogowskazem. Jeżeli będziemy postępować zgodnie z jej wskazówkami, to nigdy nie zboczymy z właściwej drogi.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: