Usprawiedliwiający Bóg

Aby On [Bóg] sam był sprawiedliwym i usprawiedliwiającym tego, który wierzy w Jezusa.
List do Rzymian 3,26

Przestawiony przecinek

O królu Włoch, Umberto, opowiada się następującą anegdotę. Pewnego dnia otrzymał petycję od więźnia skazanego na wiele lat z prośbą o umorzenie wyroku. Minister sprawiedliwości zapisał na marginesie tego dokumentu notatkę: "Łaska niemożliwa, pozostawić w więzieniu!".
Król uważnie przeczytał prośbę i przestudiował wszystkie akta powiązane z tą sprawą. Następnie wziął pióro i zmienił miejsce przecinka w notatce zapisanej przez ministra sprawiedliwości. Od tej pory brzmiała ona: "Łaska, niemożliwe pozostawić w więzieniu!". Pod tymi słowami dopisał jeszcze jedno krótkie zdanie: "Zgadzam się". Dzięki temu skazaniec odzyskał wolność.
Podobnie jak ten król postępuje również Pan Jezus. Wszystkie oskarżenia, które słusznie wysuwa przeciwko nam szatan, inni ludzie lub też nasze sumienie, On pragnie na zawsze wymazać. W jaki sposób to czyni? On poniósł winy tych, którzy w Niego wierzą i za nas przyjął na Siebie sprawiedliwy Boży sąd. To kosztowało Go o wiele więcej niż skreślenie piórem kilku słów! Jak wiele, możemy dowiedzieć się czytając Ewangelie i Psalmy.
Dla grzesznika, który wyzna swoją winę przed Bogiem i uwierzy w dzieło dokonane na krzyżu Golgoty, Boża łaska sięga o wiele dalej niż królewskie ułaskawienie. Człowiek taki bowiem nie tylko jest ułaskawiony, nie tylko unika kary, lecz zostaje usprawiedliwiony!
Jak jedyne w swoim rodzaju i doskonałe jest dzieło Pana Jezusa! Na jego podstawie wszyscy, którzy w Niego wierzą, są przez Boga uznani za usprawiedliwionych – czystych tak, jakby nigdy nie uczynili niczego złego!

https://web.facebook.com/events/1134262416642547/

ZAPRASZAMY na wykład BIBLIJNY pt.:
KIEDYŚ SPOTKASZ BOGA
Wykład odbędzie się w Sali klubowej OCK
Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2
w dniu 24 października 2016 (PONIEDZIAŁEK) o godz. 17.10

To zaproszenie nie ma nic wspólnego z organizacją tzw. świadków Jehowy ani z żadnym ugrupowaniem religijnym

Aby otrzymać pierwszą lekcję kursu biblijnego napisz do nas: kurs biblijny, skr 328, 50-950 Wrocław 68

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz, wyślij sms lub zadzwoń: RLCh, ul. FABRYCZNA 18, Wieruszów, tel.791214963 MAT18_20

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: