poplątane nici

Beze mnie nic uczynić nie możecie.

Ewangelia Jana 15,5

Splątane nici: W fabryce włókienniczej dla pracowników obsługujących szczególnie skomplikowane urządzenia umieszczone są w widocznych miejscach informacje: "Jeżeli nici poplączą się, wezwać brygadzistę!" Ostatnio nici wplątały się w maszynę, przy której pracowała energiczna, młoda pracownica. Od razu zaczęła porządkować powstały bałagan. Jednak jej wysiłki jedynie pogorszyły sytuację. W końcu, wyczerpana i zdezorientowana wezwała na pomoc brygadzistę.

"Czy próbowała pani sama to wszystko rozplątać?" – zapytał. "Tak!" – odpowiedziała. "Dlaczego nie wezwała mnie pani, tak jak powinna pani była postąpić?" – "Starałam się zrobić wszystko jak najlepiej" – odpowiedziała. "Cóż, proszę na przyszłość nie zmieniać instrukcji i pamiętać, że najlepszą rzeczą w sytuacji takiej jak ta jest wezwanie mnie!"

Jak wielu ludzi na tym świecie postępuje podobnie jak ta kobieta. Są uczciwi, odważni i pracowici. Stawiają czoło życiowym problemom. Lecz gdy sytuacja staje się zbyt skomplikowana, nie są dłużej w stanie rozwiązać swoich kłopotów. Usiłują odnaleźć wyjście, ale ich wysiłki idą na marne. W końcu tracą swoje zacięcie i popadają w rezygnację.

W takich sytuacjach istnieje tylko jedno rozwiązanie: zwrócić się do Pana Jezusa! Nikt, kto tak postąpi, nie zawiedzie się. On jest odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby i problemy. A bez Niego jesteśmy niezdolni cokolwiek uczynić – czy to na korzyść nas samych, czy też dla innych!

https://web.facebook.com/events/1134262416642547/

ZAPRASZAMY na wykład BIBLIJNY pt.:

KIEDYŚ SPOTKASZ BOGA

Wykład odbędzie się w Sali klubowej OCK

Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2

w dniu 24 października 2016 (PONIEDZIAŁEK) o godz. 17.10

To zaproszenie nie ma nic wspólnego z organizacją tzw. świadków Jehowy ani z żadnym ugrupowaniem religijnym

Aby otrzymać pierwszą lekcję kursu biblijnego napisz do nas: kurs biblijny, skr 328, 50-950 Wrocław 68

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz, wyślij sms lub zadzwoń: RLCh, ul. FABRYCZNA 18, Wieruszów, tel.791214963 MAT18_20

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: