wolność

Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia. Tylko pod pozorem tej wolności nie pobłażajcie ciału, ale służcie jedni drugim w miłości.
Biblia, List do Galacjan 5,13
Biada temu, kto się spiera ze swoim Stwórcą, skorupka wśród glinianych skorupek! Czy glina może powiedzieć do tego, kto ją formuje: Co robisz? albo dzieło do swojego mistrza: On nie ma rąk? Biada temu, kto mówi do ojca: Dlaczego płodzisz? A do kobiety: Dlaczego rodzisz? Tak mówi Pan, Święty Izraelski, i jego Stwórca: Jak śmiecie żądać ode mnie wyjaśnienia co do moich dzieci albo dawać mi rozkazy co do dzieła moich rąk? Ja uczyniłem ziemię i stworzyłem na niej ludzi, moje ręce rozciągnęły niebiosa i Ja daję rozkazy wszystkiemu ich wojsku.
Biblia, Księga Izajasza 45:9-12

W liście do Galacjan często spotykamy pojęcia: "wolność" i "wolny". Chodzi tu rzeczywiście o chrześcijańską wolność. Co chce nam przez to powiedzieć Nowy Testament?
Człowiek wierzący, który przed nawróceniem był niewolnikiem swoich pożądliwości i znajdował się pod panowaniem szatana, świata i grzechu, jest od tego wszystkiego uwolniony. Teraz jest wolny, aby podążać za Panem Jezusem i spełniać Jego wolę. Chrześcijańska wolność nie oznacza, że ma się postępować według własnego, dalekiego od doskonałości uznania.
Darowanej nam wolności grożą jednak dwa niebezpieczeństwa: podporządkowanie się zakazom i nakazom zakonowego prawa, jak i korzystanie z opacznie pojmowanej, swawolnej "pseudo wolności". Ścisłe stosowanie reguł zakonowych powoduje wzrost poczucia własnej wartości. Tak było w czasie Galacjan w odniesieniu do zakonu. Bóg dał to prawo jednak w innym celu – żeby przekonać ludzi o ich gr zeszności. Nasza grzeszna natura dąży jednak do wykorzystania tych przykazań, aby wykazać się przed Bogiem osiągnięciami – wyrafinowanym pozorem prawości.
Inne niebezpieczeństwo polega na tym, że nasza stara natura może wykorzystywać darowaną nam przez Boga wolność jako przyzwolenie na popełnianie grzesznych czynów. Kiedy nieczujni chrześcijanie postępują według własnej woli, albo w stanie tym opanowuje ich chęć korzystania ze świeckich przyjemności, usprawiedliwiają się: "przecież jesteśmy wolni, nie znajdujemy się pod zakonem". W rzeczywistości przyjmując taką postawę nie naśladują Pana Jezusa i nie podporządkowują się Jego woli, lecz własnym, choć obcym ich nowej naturze, myślom i pożądaniom!

https://web.facebook.com/events/1328168173883843/

ZAPRASZAMY na wykład BIBLIJNY pt.:
JEZUS JEST ŚWIATŁOŚCIĄ
Wykład odbędzie się w Sali klubowej w Dworku,
ul. Kaliska 7/9
w dniu 26 listopada 2016 (sobota) o godz. 17.10

To zaproszenie nie ma nic wspólnego z organizacją tzw. świadków Jehowy ani z żadnym ugrupowaniem religijnym

Aby otrzymać pierwszą lekcję kursu biblijnego napisz do nas: kurs biblijny, skr 328, 50-950 Wrocław 68

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz, wyślij sms lub zadzwoń: RLCh, ul. FABRYCZNA 18, Wieruszów, tel.791214963 MAT18_20

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: