jestescudem

Wysławiam cię za to, że cudownie mnie stworzyłeś.
Psalm 139,14
Dopóki wszystkie organy naszego ciała są zdrowe i prawidłowo funkcjonują zgodnie z Bożym zamierzeniem, nie zwracamy uwagi na to wszystko, co dzieje się w naszym ciele. Jeden z cudów żywego organizmu polega na tym, że procesy w nim zachodzące uzupełniają się wzajemnie i zachowują równowagę. Zaczynamy sobie zdawać sprawę z tego, że jesteśmy "cudownie stworzeni" dopiero wtedy, gdy pojawi się choroba, uraz albo objawy starzenia. Długie okresy bezsenności uświadamiają nam błogosławieństwo zdrowego snu, podczas gdy dolegliwości serca powodują, że zaczynamy sobie zdawać sprawę z ogromnej roli, jaką ten stosunkowo niewielki organ spełnia w naszym ciele. Czy to nie kieruje naszych myśli ku Temu, który daje i podtrzymuje wszelkie życie? Pan Jezus Chrystus stworzył wszystko w twoim ciele. On też podtrzymuje wszystko słowem Jego mocy. Jesteś zupełnie zależny od Pana Jezusa Chrystusa – jedynego prawdziwego Boga, Stworzyciela niebios i ziemi.
Przyglądając się różnorodności tych uzupełniających się wzajemnie funkcji życiowych i ich efektywności możemy zrozumieć odczucie starotestamentowego patriarchy Joba, który powiedział do swojego Stworzyciela: "Przyoblekłeś mnie skórą i ciałem, i pospinałeś mnie kośćmi i ścięgnami. Życiem i łaską obdarzyłeś mnie, a twoja opieka strzegła mego ducha" (Księga Joba 10,11-12).
Nie tylko nasze ciało jest dziełem sztuki, nasza dusza i duch dopełniają doskonałości stworzenia. Posiadamy inteligencję, zdolności, siłę woli i uczucia. Wszystkie te rzeczy są Bożym darem i my jesteśmy odpowiedzialni przed Bogiem za sposób, w jaki ich używamy: jesteśmy stworzeni na obraz Boży.
Czy zawsze używamy naszych warg, naszej zdolności umysłu, naszego charakteru i uczuć, by służyły Bogu Stworzycielowi?

https://web.facebook.com/events/1328168173883843/
ZAPRASZAMY na wykład BIBLIJNY pt.: JEZUS JEST ŚWIATŁOŚCIĄ Wykład odbędzie się w Sali klubowej w Dworku, ul. Kaliska 7/9 w dniu 26 listopada 2016 (sobota) o godz. 17.10
To zaproszenie nie ma nic wspólnego z organizacją tzw. świadków Jehowy ani z żadnym ugrupowaniem religijnym
Aby otrzymać pierwszą lekcję kursu biblijnego napisz do nas: kurs biblijny, skr 328, 50-950 Wrocław 68
Jeśli chcesz otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz, wyślij sms lub zadzwoń: RLCh, ul. FABRYCZNA 18, Wieruszów, tel.791214963 MAT18_20
https://rlch.wordpress.com/2016/11/15/modlitwa/
http://chrzescijanie.info/PanJezusCieMiluje.htm
https://chrzescijanin.wordpress.com/2016/11/15/rozmowa/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: