modlitwa

A gdy On w pewnym miejscu modlił się i zakończył modlitwę, ktoś z jego uczniów rzekł do niego: Panie, naucz nas modlić się.
Biblia: Ewangelia Łukasza 11,1

Modlitwa to rozmowa z Bogiem. Do tego nie są potrzebne jakieś szczególne uzdolnienia. Generalnie: o ile szczerze i do Boga, to każdy może się modlić na swój sposób, nawet małe dzieci. Gdy tylko zdamy sobie sprawę ze swoich grzechów, to w naszych pierwszych modlitwach powinniśmy prosić Boga o ich przebaczenie. Gdy zaś będziemy już świadomi, że wszystko zostało nam odpuszczone, powinniśmy Bogu zacząć za to dziękować.
Dlaczego uczniowie proszą Pana: "Panie, naucz nas modlić się"? Ponieważ modlitwa nie jest jedynie listą życzeń do Boga, wołaniem o pomoc czy oddawaniem chwały i dziękczynienia, ale wymaga od nas także poświęcenia, uwagi oraz oczekiwania na odpowiedź z góry. Modlitwa oznacza żywą społeczność z Bogiem, wypływającą z naszego wnętrza. Każdy, kto modli się codziennie i pozwala Bogu przemawiać przez Jego Słowo, będzie mógł coraz bardziej widzieć Jego łaskę i prowadzenie.
Widzimy to w życiu naszego Pana, kiedy żył na tej ziemi. Jego modlitwy, które wznosił do swojego Ojca, były częściowo słyszalne dla innych. Ewangeliści niejednokrotnie opisują wydarzenia, podczas których Pan Jezus się modlił. Były to modlitwy dziękczynne, np. po nakarmieniu pięciu tysięcy, przed posiłkami czy przed i po pracy. Jednak najbardziej poruszające jest, gdy Pan udawał się na osobność, aby mieć tę bliską społeczność ze swoim Ojcem! Jego całe życie było nieustanną modlitwą.
Pan Jezus dobrowolnie zajął miejsce uniżonego, pokornego sługi Bożego, który był gotowy, aby słuchać i uczyć się (Izaj. 50,4). Każdego ranka poddawał się pod kierownictwo Boże i czekał na Jego wskazówki. Tak, my potrzebujemy nauczyć się modlić! Czas cichej społeczności z Bogiem jest bardzo ważny w świecie pełnym pośpiechu, zgiełku i niepokoju. Pan Jezus Chrystus może oraz chce nas pouczać, dając nam przykład swoim nienagannym życiem.

https://web.facebook.com/events/1328168173883843/

ZAPRASZAMY na wykład BIBLIJNY pt.:
JEZUS JEST ŚWIATŁOŚCIĄ
Wykład odbędzie się w Sali klubowej w Dworku,
ul. Kaliska 7/9
w dniu 26 listopada 2016 (sobota) o godz. 17.10

To zaproszenie nie ma nic wspólnego z organizacją tzw. świadków Jehowy ani z żadnym ugrupowaniem religijnym

Aby otrzymać pierwszą lekcję kursu biblijnego napisz do nas: kurs biblijny, skr 328, 50-950 Wrocław 68

Jeśli chcesz otrzymać bezpłatnie Nowy Testament Pana Jezusa Chrystusa, napisz, wyślij sms lub zadzwoń: RLCh, ul. FABRYCZNA 18, Wieruszów, tel.791214963 MAT18_20

https://rlch.wordpress.com/2016/11/14/wolnosc/

http://chrzescijanie.info/PanJezusCieMiluje.htm

https://chrzescijanin.wordpress.com/2016/11/14/swoboda/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: