POWSTANIE PAŃSTWA IZRAEL POCZĄTKIEM WYPEŁNIENIA SIĘ PROROCTW CZASÓW KOŃCA

POWSTANIE PAŃSTWA IZRAEL POCZĄTKIEM WYPEŁNIENIA SIĘ PROROCTW CZASÓW KOŃCA

„A od figowego drzewa uczcie się podobieństwa: Gdy gałąź jego już mięknie i wypuszcza liście, poznajecie, że blisko jest lato. Tak i wy, gdy ujrzycie to wszystko, wiedzcie, że blisko jest, tuż u drzwi. Zaprawdę powiadam wam.

Nie przeminie to pokolenie, aż się to wszystko stanie.” (Mat. 24,32-34).

Od maja 1948 roku, po okresie przerwy liczącym prawie 1900 lat, znowu istnieje państwo Izrael. Od tego wydarzenia biorą początek proroctwa czasów końcowych. Jedno z najbardziej wyraźnych, a dotyczące tego zagadnienia, znajdujemy bez wątpienia w Ewangelii Mateusza 24, gdzie Pan Jezus w ostatnich dniach swojego życia osobiście mówi o przyszłości narodu izraelskiego.

Uczniowie zapytali Go, po czym będą mogli rozpoznać, że On przyjdzie. Odpowiadając na to pytanie, Pan nie udzielił im dokładnej odpowiedzi, lecz mówił o drzewie figowym jako o znaku.

Jeśli dokładnie czytamy Ewangelię Mateusza, zauważymy, że drzewo figowe jest tu obrazem Izraela (Mat. 21,18-21; por. Joel 1,7; Rzym 11).

Bardzo wyraźnie zostało to określone przez wyrażenie: „…to pokolenie nie przeminie, aż…” (24,34), które jednoznacznie wskazuje na naród izraelski. Pojęcie „pokolenie” można wprawdzie przetłumaczyć także „generacja”, lecz nie chodzi w tym przypadku o to znaczenie. Por. np. 5 Moj. 32,5.20; Psalm 12,8; Mat. 11,16; 12,39-45;23,36; Dz. 2,40. Prawdziwości tych słów dowodzą dwa tysiące lat historii tego narodu. Jakże wiele narodów próbowało wyrządzić zło temu ludowi!

Jednym z najobrzydliwszych przykładów jest to, co uczynił Żydom naród niemiecki. Wywołuje to do dzisiejszego dnia wstyd i poczucie winy ludzi tego kraju.

Pąki na drzewie figowym miękną, a liście zaczynają wypuszczać. Obraz ten dotyczy narodowego zaistnienia państwa Izrael. Jednak przyjdzie dzień, kiedy drzewo figowe przyniesie dojrzałe owoce dla Boga, kiedy Izrael odrodzi się także duchowo. Czas ten nastąpi już niedługo, gdyż wszyscy już zauważamy, że „słońce jest blisko”.

W księdze proroka Ezechiela w rozdziale 37 znajdujemy dokładny opis procesu odrodzenia narodowego i w końcu duchowego zmartwychwstania Izraela. W obrazie wyschłych kości, które zbliżyły się do siebie i zostały powiązane ścięgnami, pokryły się ciałem i skórą, prorok opisuje najpierw narodowe odrodzenie Izraela (w. 1-8). Potem następuje duchowe odrodzenie: Boże tchnienie wskrzesza życie narodu izraelskiego (w. 9-14).

W Słowie Bożym występują niezliczone miejsca, które opisują to wspaniałe wydarzenie wskrzeszenia narodu izraelskiego. Zapewne tak, jak dotychczas wypełniła się już część proroctw, tak też wypełnią się pozostałe. Jeśli miałoby być coś niezawodnego dla określenia biegu czasów, to tym „czymś” jest Słowo Boże. Naród izraelski był i pozostanie Bożym narodem, chociaż przez pewien czas Bóg musiał postępować z nim twardo.

Pruski król, Fryderyk Wielki, zażądał kiedyś od swojego marszałka dowodu na istnienie Boga. Na to ten odpowiedział krótko: „Wasza wysokość, to są Żydzi!”

Obecnie pozostaje palące pytanie: Co spełni się w pierwszej kolejności?

Zaproszenie:

w dniu 4 lutego 2017 (sobota) o godz. 17.00

zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne z wykładem biblijnym pt.:

Jezus jest Synem Bożym

Wykład o tym, jak fakt, że Jezus jest Synem Bożym może pomóc tobie odnaleźć pewność twojego osobistego zbawienia

odbędzie się w sali klubowej OCK

Ostrzeszowskie Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2, Ostrzeszów

https://web.facebook.com/events/1313286658741470/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: