MIESZKANIA W DOMU OJCA

MIESZKANIA W DOMU OJCA

Pan Jezus, który jest Synem Bożym powiedział: „Niechaj się nie trwoży serce wasze; wierzcie w Boga i we mnie wierzcie! W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.” Jana 14,1-3

Słowa te wypowiedział Syn Boży do swoich uczniów w ostatnią noc, zanim następnego dnia umarł na krzyżu (Według żydowskiej rachuby czasu jest to ten sam dzień.). Były to słowa pożegnania skierowane do uczniów, którzy towarzyszyli Mu przez kilka lat. On miał umrzeć, zmartwychwstać i wrócić do swego Ojca w niebie – od którego też przyszedł. Odtąd nie miał już być widziany, lecz uczniowie mieli teraz w Niego wierzyć tak samo jak w Boga, którego nigdy nie widzieli. Później kieruje do nich szczególną pociechę – bez wchodzenia w szczegóły dotyczące okoliczności czy czasu – że wkrótce powróci, aby ich wziąć do domu Ojca, a z nimi wszystkich tych, którzy uwierzą w Niego.

Wyobraźmy sobie fakt: w jednym momencie miliony ludzi znikną z tej ziemi. I nie będą to ci najgorsi, chociaż, jak powszechnie mniemano, głosili oni „dziwne idee”.

Czytelniku! Czy masz również świadomość, że należysz do tych, których Pan Jezus zabierze, kiedy powróci, aby wypełnić swoje słowa i słowa swoich apostołów?

Chcielibyśmy jeszcze otworzyć inne miejsca Słowa Bożego, aby zauważyć, co stanie się po tym niesamowitym wydarzeniu. W następnych miejscach Pisma znajdujemy dowód, że pochwycenie nastąpi przed nastaniem strasznych sądów nad ziemią.

Jest rzeczą zadziwiającą, że coraz więcej prawdziwych chrześcijan nie oczekuje pochwycenia wszystkich dzieci Bożych przed nastaniem sądów. Chciałbym w dalszej części pokazać, że Słowo Boże daje wyraźne wskazówki na to, że pochwycenie nastąpi przed okresem sądów.

W związku z tym chciałbym wskazać na wyśmienite rozważanie Księgi Malachiasza W. Lickley’a, gdzie przedstawia on dowodów na to, że kościół nie będzie przechodził przez wielki cisk.

Zaproszenie:

w dniu 4 lutego 2017 (sobota) o godz. 17.00

zapraszamy na spotkanie ewangelizacyjne z wykładem biblijnym pt.:

Jezus jest Synem Bożym

Wykład o tym, jak fakt, że Jezus jest Synem Bożym może pomóc tobie odnaleźć pewność twojego osobistego zbawienia

odbędzie się w sali klubowej OCK

Ostrzeszowskie Centrum Kultury, ul. Gorgolewskiego 2, Ostrzeszów

https://web.facebook.com/events/1313286658741470/

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: